I 70 år har titusenvis av dokumenter vært skjult fra privatpersoners nysgjerrige blikk.
Sidene med vitnesbyrd fra andre verdenskrig stammer fra FNs kommisjon for krigsforbrytelser.
Arkivet gir et unikt innblikk i hvordan FN og de allierte forsøkte å rettsforfølge Nazi-Tyskland under krigen.
Kjente til konsentrasjonsleirer
Arkivene viser nemlig at de allierte faktisk rettet anklager mot Hitler og hans håndlangere mens krigen sto på – og ikke først senere under for eksempel Nürnbergprosessen.
Arkivene avslører også at de allierte allerede i desember 1942 visste at nazistene hadde drept minst 2 millioner jøder.
Og på det tidspunktet kom USA og Storbritannia med en offentlig erklæring om nedslaktingen – selv om det skulle gå enda 2,5 år før sovjetiske tropper fant de første konsentrasjonsleirene i Polen.
Anklager mot Hitler under krigen
En annen interessant avsløring fra arkivet er at det står beskrevet at de allierte prøvde å gjøre Hitler direkte ansvarlig for en massakre i Tsjekkoslovakia.
Her ga Hitler og Himmler i juni 1942 ordre om at 173 menn i landsbyen Lidice skulle henrettes.
Ben Barkow, leder av The Wiener Library, sier til HISTORY at de alliertes forsøk på å rettsforfølge Hitler må ses som en prinsippsak.
"Men ikke desto mindre var det et viktig signal å sende," sier Barkow.
Arkiv ligger på nettet
Dokumentene er offentliggjort av nettopp The Wiener Library i London, som forsker på holocaust og folkemord.
Hele arkivet kan finner du på bibliotekets hjemmeside.