Mens Marners mann i første omgang var skeptisk til hvorfor de skulle bli våte for å slepe med seg en stein hjem, valgte hun å sende bilder av steinen til noen venner.
De foreslo at hun skulle kontakte de israelske antikvitetsmyndighetene, som straks viste stor interesse for funnet og dro for å se på det.
Egyptisk gud ble dyrket i fortidens Israel
Ekspert på bronsealderen dr. Amir Golani kunne bekrefte at steinen faktisk var en 3000 år gammel miniatyrstatuett.
Han forklarte i en pressemelding at «disse figurene ble brukt til tilbedelse og forbindes typisk med den egyptiske gudinnen Hathor».
«Først lo mannen min av meg, men nå vet hele familien min om denne fantastiske tingen som skjedde med meg», sier Marner.
Selv om Hathor stammer fra den egyptiske mytologen, er det ikke uvanlig å finne statuer av henne i Israel. Hun ble også dyrket av det israelske folket kanaaneerne, som tok til seg adskillige egyptiske guder.
Den lille steinskulpturen har trolig vært brukt i et hjem, hvor den har vært plassert på et lite alter. Hathor er en av de eldste egyptiske gudene og var blant annet gudinne for kjærlighet. Gudinnestatuen vil nå trolig bli stilt ut på et lokalt museum.