Hemmelige rom avslørt i 4400 år gammel egyptisk pyramide
Ved hjelp av radarskanning har arkeologer oppdaget en rekke skjulte kamre i den såkalte Sahura-pyramiden.

Pyramiden ble bygd for den egyptiske faraoen Sahura på slutten av det 26. århundret f.Kr. Pyramidebyggverket var et av de første i området Abusir.
Et team av egyptologer var i ferd med å restaurere en 4400 år gammel pyramide som opprinnelig ble bygget til ære for den egyptiske faraoen Sahura fra det femte dynastiet.
Men midt i arbeidet med å rense de innvendige rommene og stabilisere pyramiden fra innsiden, oppdaget de spor etter en gammel gang som bekreftet en mistanke som oppsto allerede i 1836.
Den gang ble pyramiden gravd ut av egyptologen John Perring, som mente å ha funnet spor etter en lav gang, men den var for ufremkommelig og full av løsmasser til at han kunne undersøke den nærmere.